7. června 2017

Název: Červená kniha pohádek
Žánr: Pro děti
Počet stran: 104
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Ella & Max


Anotace: 
Krátké stylisticky jednoduché klasické pohádky uzpůsobené pro první společné (posléze samostatné) čtení dětí s rodiči; vyprávění, dramatizace - grafické rozlišení rolí, úkoly, otázky, hry. Pohádky jsou pojednané tak, aby rodiče mohli dobře reagovat na aktuální čtenářské dovednosti svého dítěte – délka textu a obtížnost typografie i textů se zvyšují. Kniha Červená je tištěna výlučně velkým bezpatkovým písmem. 

Recenze:
Co je nejlepším odreagováním v období zkouškového? Pro mě rozhodně čtení pohádek! A Červená kniha pohádek byla naprosto perfektní volbou. Knížku jsem měla přečtenou snad ani ne za deset minut, takže jsem si u ní příjemně odpočinula a ani mě od toho učení nijak dlouho nezdržela. Červená kniha pohádek je ale jinak určená (zcela pochopitelně) především dětem, konkrétně těm úplně nejmenším, co se čtením teprve začínají.

Kniha obsahuje celkem čtyři známé pohádky, které jistě nemusím blíže představovat. První je O třech medvědech, druhá O třech prasátkách, třetí O červené slepičce a tou poslední je ta O červené karkulce. Všechno to jsou u nás v Česku dětmi velmi oblíbené pohádky, takže jsou vskutku ideální volbou pro knihu, která má děti přimět ke čtení a jeho zdokonalování. Celý text je napsán velkým bezpatkovým písmem, se kterým se začíná i ve školních lavicích, takže mohou děti své nově nabyté vědomosti rovnou aplikovat v praxi i na domácí půdě.

Pohádky jsou určené pro společné a opakované čtení rodičů a dětí, v úvodu knihy je i text určený přímo pro rodiče, který jim radí, jak knihu přesně se svými malými ratolestmi číst, aby se to posléze co nejefektivněji naučily samy. Po každé jednotlivé pohádce pak na děti čeká i takzvaný Úkolníček, stránka plná úkolů, různých her a jednoduchých otázek k právě dočtenému příběhu, které mají prověřit paměť mladých čtenářů a jejich schopnost vnímat text.

Červená kniha pohádek je prvním dílem ze série prvního čtení, ve které se knihu od knihy mírně zvyšuje obtížnost. Ta se přizpůsobuje schopnostem čtenářů a vědomostem, které postupně nabývají ve škole. Dalo by se tedy říct, že knihy rostou spolu s dětmi. Považuju to za výborný nápad, všechny ty úkoly a instrukce pro rodiče jsou vážně propracované a rozhodně dávají smysl. Věřím, že to může být pro děti, co se akorát začínají učit číst, obrovská pomoc a navíc díky tomu, že se jedná o pohádky doplněné nádhernými ilustracemi, nemusely by je brát jako nějaké vnucování a skutečně si to učení užít.

Takže pokud máte doma prvňáčky a chtěli byste pro ně knížku, která jim se čtením pomůže, věřím, že je tohle skvělou volbou. Takže hurá do toho! :)


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji společnosti Presco Group.
Knihu si můžete zakoupit v jejich e-shopu.


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This0 komentářů:

Okomentovat

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)