22. dubna 2015

středa, dubna 22, 2015
8 komentářů štítky
zdroj
Název: The Musketeers (Tři mušketýři)
Země původu: Velká Británie
Roky vysílání: 2014 - ????
Domovská stanice: BBC One
Tvůrce: Adrian Hodges
Žánr: Drama, Historický

Hlavní obsazení: Luke Pasqualino (D'artagnan), Tom Burke (Athos), Santiago Cabrera (Aramis), Howard Charles (Porthos), Tamla Kari (Constance), Maimie McCoy (Milady de Winter), Hugo Speer (kapitán Treville), Ryan Gage (král Louis), Alexandra Dowling (královna Anne), Peter Capaldi (kardinál Richelieu)

Popis: Mladý D'Artagnan je společně se svým otcem přepaden někým, kdo zřejmě patří mezi mušketýry. V touze po pomstě se vydává do Paříže a je odhodlán učinit spravedlnosti za dost. Místo pomsty však nalezne nečekané přátele, zažije spoustu dobrodružství a možná potká i osudovou ženu...
Seriál se odehrává v pařížských ulicích 17. století, kde zpracovává klasický příběh z pera Alexandra Dumase o mušketýrech, kteří slouží králi a ochraňují jeho zemi. Hlavními hrdiny jsou mušketýři jeho veličenstva D'artagnan, Athos, Porthos a Aramis. (zdroj: serialzone)

Co na to já?
zdroj
Mušketýři byli moje láska hned na první pohled. Vždycky se ráda podívám na nějakou filmovou interpretaci, ale musím říct, že, co se mě týče, téhle seriálové se žádná jiná nevyrovná. Všichni herci jsou nesmírně sympatičtí a postavy skvěle vykreslené, ať už je řeč o hlavní mušketýrské čtveřici, Constance, králi s královnou nebo záporácích. Kdo pro mě ale rozhodně nemá chybu je postava Milady de Winter, kterou jsem během první série upřímně nenáviděla. Ona je mrcha v každém zpracování, ale tady se jim podařila vytvořit opravdu perfektně! Velkým lákadlem na seriál je i fakt, že se úplně celý natáčí v České republice, takže královský palác je vlastně ve skutečnosti náš. No a navíc je to britský seriál! Kdo by nemiloval Brity a britský přízvuk? :DEmail This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This8 komentářů:

 1. Skvělý tip :) Sice teď moc nestíhám sledovat seriály, ale Musketeers bych vážně chtěla brzy dokoukat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem z nich poměrně nadšená, jen mě mrzí, že trvá vždycky tak dlouho, než natočí novou řadu :(

   Vymazat
 2. Jé, opět ses trefila do seriálu, který znám a na který koukám. Mušketýry taky zbožňuju, takže za mě výborný tip :D

  PS: Kvůli tobě jsem začala koukat na Veronicu Mars... zase :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem se zase trefila ;) Mušketýři jsou skvělí jako téměř všechno od Britů!
   Fakt? Donutila jsem tě na re-watching? Tak to mě těší :D

   Vymazat
 3. O tomto seriálu jsem ještě neslyšela, ale hned si ho půjdu najít, protože historické seriály mám hrozně ráda :) Jen mě štve, že rozkoukám další do té mé nekonečné řady, ale tady asi nepůjde odolat :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neslyšela? Vážně ne? Loni, když seriál začal, tak o něm bylo slyšet docela hodně. Poměrně dost lidí si ho oblíbilo, tak snad se ti bude taky líbit ;)

   Vymazat
 4. Viděla jsem první dva díly a pak jsem jaksi nekoukala dál. Sice už si je moc nepamatuju, ale vím, že to nebylo špatné :-) Možná se k tomu vrátím... :-)

  OdpovědětVymazat

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)