20. dubna 2015

pondělí, dubna 20, 2015
8 komentářů štítky

Další kniha z mého nekonečného seznamu, kterou bych si moc ráda přečetla a pokud možno i vlastnila. Která to je?

Název: Šachovnice bohů
Autor: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino

Anotace: V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života. Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace – zejména pro samotného Justina.
Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů.


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This8 komentářů:

 1. Tu mám doma :D ale jaksi jsem si ještě nenašla čas si ji přečíst :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znám, já mám doma taky spoustu knížek, co jsem ještě nečetla :D

   Vymazat
 2. Jéé! Mám ji doma a taky se na ni brzo chystám! :-) Richelle a její knihy naprosto miluju, takže už se na ni těším :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky Richelle zbožňuju! :) Zrovna se chystám kupovat celou Vampýrskou akademii v boxu, protože mám takový pocit, že tenhle příběh mě jen tak neomrzí :)

   Vymazat
 3. Tak tu si určitě kup, VA musíš doma mít! :) Já jsem zas nedávno přemýšlela, že bych si dala re-reading :)

  OdpovědětVymazat
 4. Knihu jsem nečetla, ale tak snad někdy :)

  OdpovědětVymazat

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)