30. dubna 2015

čtvrtek, dubna 30, 2015
4 komentáře štítky
zdroj
Název: Spartacus
Země původu: USA
Roky vysílání: 2010 - 2013
Domovská stanice: Starz
Tvůrce: Steven S. DeKnight
Žánr: Drama, Dobrodružný, Akční, Historický

Hlavní obsazení: Andy Whitfield (Spartacus 1), Liam McIntyre (Spartacus 2), Manu Bennett (Crixus), Dustin Clare (Gannicus), Dan Feuerriegel (Agron), Peter Mensah (Oenomaus), John Hannah (Batiatus), Lucy Lawless (Lucretia), Viva Bianca (Ilithyia), Nick Tarabay (Ashur), Lesley-Ann Brandt (Naevia 1), Cynthia Addai-Robinson (Naevia 2), Katrina Law (Mira), Jai Courtney (Varro), Erin Cummings (Sura), Craig Parker (Gaius Claudius Glaber), Simon Merrells (Marcus Crassus), Todd Lasance (Julius Caesar)

Popis: Thrácký bojovník se vzepře rozkazu římského velitele. Je zajat a stává se z něj gladiátor. O svou svobodu musí bojovat... Po prvním vyhraném souboji v aréně se dostává do školy gladiátorů, kterou vlastní Batiatus a jeho žena Lukrécie. Pomalu se učí, jak být správným gladiátorem a díky tomu šplhá po pomyslném žebříčku oblíbenosti, aby se mu již brzy podařilo vykonat svou pomstu na těch, kdo ho zotročili a připravili o jeho ženu. (zdroj: serialzone)

Co na to já?
zdroj
Do Spartaca jsem se vyloženě zbláznila! Tenhle seriál má všechno, co může mít, a absolutně ničeho se nebojí. Ukazuje nahotu, jak se mu zlíbí, nemá strach ukázat poněku autentičtější postelové scény a už vůbec se nebojí krve, které je tam požehnaně. Taky jste si už někde v seriálu nebo filmu řekli, že na takové zranění je tam krve nějak málo a hlavní hrdina od ní není vůbec špinavý, i když zraněnému pomáhal? Tak tady se toho opravdu bát nemusíme, tady lítá jeden proud krve za druhým (někdy dokonce lítají i hlavy - opět s detailními záběry). Právě z toho důvodu Spartacus rozhodně není seriálem pro slabší povahy, ale já jsem, co se seriálů týče, trochu masochista, takže takovéhle záběry zbožňuju. Hlavně je každá epizoda nabitá akcí a akční žánr je hned po fantasy můj nejoblíbenější. Sice se v seriálu v hlavní roli vystřídají dva Spartacové, což by mi za normálních okolností opravdu hodně vadilo, ale v tomto případě to naprosto chápu. První Spartacus hrál jen v první sérii, protože pak zemřel na rakovinu :( Toho druhého si ale jako svého nástupce sám vybral, takže je opravdu skvělý a netrvalo mi dlouho, než jsem si na něj zvykla. Zamilovala jsem si oba!Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This4 komentáře:

 1. Spartacus patří i k mým oblíbeným seriálům :-) mám ho ráda stejně jako ty kvůli tomu, že se nebojí ukázat věci bez obalu :-P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je super :) No, já věřím, že by se nebálo více seriálů, ale volnou ruku mají pouze seriály na kabelových televizích. Ty na normálních stanicích jsou holt pod spoustou pravidel, co ukázat můžou a co už ne. Je to na prd. Právě proto mám seriály z kabelovek opravdu ráda :)

   Vymazat
 2. Chystám se na něj, zrovna nedávno jsem si ho celý stáhla, takže už jenom čeká, až si udělám čas :-) Věřím, že i já si ho zamiluju, takové seriály mám ráda :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super! :) A víš o tom, že jsou Spartacové dva? Abys koukala na toho správného :D
   První série je Spartacus: Blood and Sand, druhá Spartacus: Vengeance a třetí Spartacus: War of the Damned
   Pak je ale ještě natočený spin-off Spartacus: Bohové arény, který je zasazený mezi první a druhou sérii (sice popisuje to, co se dělo před příchodem Spartaca, ale poprvé se tam seznámíš s postavami, které se následně objeví ve druhé sérii, takže je potřeba, abys spin-off zkoukla.
   Takže první musíš kouknout na 1. sérii, pak na spin-off a pak pokračovat druhou a třetí sérií. Je to trochu zamotaný, ale snad jsem ti to vysvětlila dostatečně. Pokud bys to nepochopila, dej vedět :D

   Vymazat

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)