5. května 2017

Název: Třetí stříbrná kniha snů
Autor: Kerstin Gier
Žánr: Fantasy, Young adult
Díl: Stříbrná kniha snů #3

Počet stran: 392
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: 
Je březen, jaro v Londýně je za dveřmi a Liv Silberová stojí před třemi zásadními problémy. 
Zaprvé: Lhala Henrymu. Zadruhé: Ta záležitost se sny je čím dál nebezpečnější. Artur přišel na kloub tajemstvím snového světa, díky nimž může páchat neskutečné zlo. Musí ho bezpodmínečně zastavit. Zatřetí: Livina matka Anna a Graysonův otec Ernest se chtějí v čer¬venci vzít. A zlá Okrb, Graysonova babička, má na svatbu velké plány, každopádně však jiné než nevěsta. Liv má zkrátka plné ruce práce s tím, aby odvrátila všechny hrozící katastrofy…Recenze napsána pro ČBDB, kde si ji taky můžete přečíst.


Úryvek: 
Viktoriánská řadovka Jasperových rodičů byla tak malá a útulná, že už ve třiceti lidech, kteří byli oficiálně pozváni na večírek, by tu bylo pěkně těsno. Ale když jsme Grayson, Henry a já dorazili ve čtvrt na devět, přišlo už nejmíň jednou tolik lidí, takže jsme se dostali sotva ke vstupním dveřím, tak moc byl vchod ucpaný. Museli jsme projít kolem Emily, která se ozdobně opírala o zábradlí v krátké a na své poměry trochu moc úzké sukni a očividně čekala na Graysona. Zamyšleně si přitom hrála s řetízkem na krku a tvářila se, že nás vůbec nevidí. Ale no tak, to dovedeme taky.
No, až na Graysona.
Probojovali jsme se skoro až do kuchyně, když se otočil. „Vím, že bych ji měl prostě ignorovat,“ řekl. „Ale ta proradná zmije má pořád řetízek, který jsem jí daroval, a to přesto, že… prostě to nesnesu. Musím si s ní promluvit!“
„No tak si to užij.“ Henry ho praštil pěstí do paže.
„Zavolej mi, kdybys potřeboval někoho, kdo umí kung-fu,“ dodala jsem.
„Buďte v klidu, to zvládnu sám,“ odpověděl Grayson zamračeně.Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This4 komentáře:

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)