10. října 2015

sobota, října 10, 2015
6 komentářů štítky
zdroj
Název: Smallville
Země původu: USA / Kanada
Roky vysílání: 2001 - 2011
Domovská stanice: The CW
Tvůrce: Alfred Gough, Miles Millar
Žánr: Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller

Hlavní obsazení: Tom Welling (Clark Kent), Michael Rosenbaum (Lex Luthor), Allison Mack (Chloe Sullivan), Kristin Kreuk (Lana Lang), Erica Durance (Lois Lane), Justin Hartley (Oliver Queen / Green Arrow), Sam Jones III (Pete Ross), John Schneider (Jonathan Kent), Annette O´Toole (Martha Kent), John Glover (Lionel Luthor), Cassidy Freeman (Tess Mercer)

Popis: Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. (zdroj: serialzone)

Co na to já?
zdroj
Smallville je v mém případě takový speciální případ. Před tou spoustou let, kdy se u nás v televizi vysílal poprvé a já byla ještě malá, jsem ho v televizi občas chytila a moc se mi líbil. Asi před dvěma lety jsem si na něj vzpomněla a řekla si, že bych ho mohla zkouknout celý. Tak jsem si ho na internetu našla online a pustila se do něj. Bohužel mě čekalo pořádné zklamání. Vydržela jsem asi polovinu první série a pak to vzdala, protože mě to vůbec, ale vůbec nebavilo. Potom jsem ale na youtube našla nějaká fanouškovská videa a scény v nich se mi opravdu hodně líbily, až jsem se rozhodla, že dám Smallville druhou šanci. Tentokrát jsem tu první sérii vydržela a pokračovala dál. Až do třetí série jsem se poměrně nudila, nebyl to ten super seriál, jaký jsem si pamatovala z dětství, ale jakmile přišla čtvrtá série a na scéně se objevila postava Lois, zajásala jsem nadšením, protože v tu chvíli mě to začalo pořádně bavit. Lois celý seriál tak krásně oživila a byla tak perfektní a vtipnou postavou (jistý podíl na tom bude mít i to, že jsem nemohla vystát postavu Lany), až změnila můj celkový pohled. No a když se k seriálu nakonec přidal i Oliver Queen? Nadšením jsem přímo vybuchla. Takže v konečném výsledku vám Smallville doporučuju, ale budete muset přetrpět první tři série, které vás možná nebudou bavit, ale potom je to až do konečné desáté série skvělá jízda!Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This6 komentářů:

 1. Starý dobrý Smallville, kterému se vyhýbám :D Jako pár dílů jsem v televizi postřehla, ale vždy, když to šlo, tak jsem to přepla... Já nevím, tenhle seriál mě nějak moc neuchvátil... ale možná, kdybych si ho pustila teď po letech... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle mě záleží na tom, co jsi to zrovna viděla za sérii. Mně první tři fakt nebavily, ale s příchodem Lois se to strašně změnilo a bylo to parádní :)

   Vymazat
 2. Já moc nemám čas na seriály, ale pár dílů jsem chytla a nebylo to až tak špatné. Já většinou při sledování něco dělám, takže spíš oddechovka. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já většinou sleduju seriály v angličtině, takže toho u nich moc neudělám, ale zrovna Smallville jsem sledovala s dabingem, takže jsem u toho taky stihla spoustu jiných věcí :)

   Vymazat
 3. Smallville jsem sledovala sem tam v televizi, mám pocit,že chodil v takovou dobu, kdy jsem zrovna přišla ze školy.. no nevím, to už si nevzpomenu :D Nikdy mě to nedonutilo podívat se na celý seriál. Ale koukalo se na to dobře :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ho taky právě sledovala vždycky jen sem tam v televizi, ale pak jsem zkrátka dostala chuť zkusit ho celý :)

   Vymazat

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)