31. října 2015

Název: Modrá jako safír
Autor: Kerstin Gier
Žánr: Fantasy, Young adult
Díl: Drahokamy #2
Počet stran: 352
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic! 


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This30. října 2015

pátek, října 30, 2015
12 komentářů štítky

Další kniha z mého nekonečného seznamu, kterou bych si moc ráda přečetla a pokud možno i vlastnila. Která to je?


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This29. října 2015

čtvrtek, října 29, 2015
4 komentáře štítky

Minulý CooBoo read-a-thon, který pořádaly holky na MaKa, mi nevyšel, takže jsem se rozhodla, že tentokrát ho zvládnu, i kdybych se měla rozkrájet :) Zvlášť když vychází na takový pěkný čas: státní svátek, podzimní prázdniny a víkend :)
Read-a-thon je právě v plném proudu a já vám přináším menší update, jak si zatím vedu (předem říkám, že to není nic moc :D).

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This28. října 2015

Název: Arkádie - Vzpoura
Autor: Kai Meyer
Žánr: Fantasy, Young adult
Díl: Arkádie #2
Počet stran: 320
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Fragment

Anotace: Alcantarové a Carnevarové – dvě znepřátelené rodiny, dva mafiánské klany. Láska a nenávist, intriky a loajalita, něha a násilí.
Po násilném úmrtí své sestry a tety se Rosa Alcantarová takřka přes noc stává hlavou klanu. I když je jí pouhých osmnáct let, nehodlá být pouze pasivní loutkou. Zasahuje do všech záležitostí, což vyvolává u jejích chladnokrevných příbuzných značnou nevoli. Stejně tak jako vztah s hlavou nenáviděného klanu Carnevarů Alessandrem. Rosa nepřestává hledat informace o arkádských dynastiích. Při svém pátrání se dostává do nebezpečné pasti Carnevarů, ale uniká. A nevzdává se. Ještě naléhavěji potřebuje vědět, co před ní Alessandro skrývá. A nejen on… Co je zač tajemná organizace TABULA? Jaké hry hraje rodinný advokát Alcantarů? A kým byl ve skutečnosti její otec?


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This27. října 2015

úterý, října 27, 2015
8 komentářů štítky

Úterní meme, které pořádá Should Be Reading. O co se jedná?

 • Vezměte knihu, kterou momentálně čtete.
 • Otevřete ji na libovolné stránce.
 •  Napiště dvě teaserové věty bez spoilerů.
 • Sdílejte název knihy a autora.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This26. října 2015

pondělí, října 26, 2015
12 komentářů štítky

 Dneska mě překvapil příchod pošťáka s novým balíčkem, protože mi žádná kniha přijít neměla, tak jsem byla překvapená. Nakonec jsem zjistila, že je uvnitř kniha, kterou jsem před nějakou dobou vyhrála v jedné soutěži a úplně jsem na ni zapomněla :D

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This25. října 2015

neděle, října 25, 2015
10 komentářů štítky
zdroj
Název: Zoo 
Země původu: USA 
Roky vysílání: 2015 - ???? 
Domovská stanice: CBS
Tvůrci: Jeff Pinkner, Josh Appelbaum, André Nemec, Scott Rosenberg 
Žánr: Drama, Thriller

Hlavní obsazení: James Wolk (
Jackson Oz), Nora Arnezeder (Chloe Tousignant), Nonso Anozie (Abraham Kenyatta), Kristen Connolly (Jamie Campbell), Billy Burke (Mitch Morgan)

Popis: Zoo je globální thriller o vlně násilných zvířecích útoků proti lidem, které propukly na celé planetě. Napadení se stávají stále více cílená, koordinovaná a zuřivá. Skupina lidí složena ze zoologa Jacksona, Safari průvodce Abrahama, zvířecího patologa Mitche, reportérky Jamie a analytičky francouzského ministerství obrany Chloe má za úkol zjistit, co se děje, proč se to děje a jak to zastavit. (zdroj: serialzone)


Co na to já?
zdroj
Zoo mě lákalo od úplného začátku a musím říct, že jsem rozhodně nebyla zklamaná. Příběh o tom, jak se během pouhých pár měsíců zrychlil vývoj u zvířat, která jsou teď mnohem chytřejí a schopná spolu navzájem komunikovat, je opravdu bomba. Ve chvíli, kdy to se stále častějšími a nepředvídatelnějšími útoky zvířat začne být opravdu vážné, francouzská vláda sestaví pětičlenný různorodý tým, který se této globální krizi má pokusit přijít na kloub a pokud možno ji i vyřešit. Jedná se o letní seriál, jehož první série má pouhých deset epizod, takže určitě nikomu neublíží, když se na něj podívá. Stojí vážně za to. Po tom, co jsem dokoukala poslední epizodu a s vytřestěnýma očima zírala na ten otevřený konec, jsem několik týdnů trnula, jestli stanice seriál prodlouží, protože jsem si nedovedla představit, co bych dělala, kdyby to skončilo tak otevřeně. A s radostí oznamuju, že k prodloužení nakonec došlo, takže se příští rok díkybohu dočkám pokračování. V tom případě vám můžu i seriál s radostí doporučit - nelákám vás na nic otevřeného, co by vás v konečném výsledku tak akorát naštvalo. Je to parádní jízda, kterou jsem si vážně zamilovala!

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This24. října 2015

sobota, října 24, 2015
6 komentářů štítky
Jsem tu s dalším článkem do rubriky Top 5. Tentokrát jsem si zvolila pořadí těch největších sympaťaček dámského pohlaví z knih. Spoustu z vás asi můj výběr překvapí, ale rozhodla jsem se tuto topku pojmout trochu jinak. U nejoblíbenějších ženských postav jsem zkrátka vybírala ty holky, které miluju, i když jsou někdy na zabití. Tady jsem ale vybírala taková ta zlatíčka, co jsou tak sympatická a roztomilá, že si je snad musí oblíbit každý. 

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This22. října 2015

čtvrtek, října 22, 2015
6 komentářů štítky

Další kniha z mého nekonečného seznamu, kterou bych si moc ráda přečetla a pokud možno i vlastnila. Která to je?


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This21. října 2015

Název: Město z popela
Žánr: Fantasy
Díl: Nástroje smrti #2
Počet stran: 392
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Knižní klub

Anotace: Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This20. října 2015

úterý, října 20, 2015
6 komentářů štítky

Úterní meme, které pořádá Should Be Reading. O co se jedná?

 • Vezměte knihu, kterou momentálně čtete.
 • Otevřete ji na libovolné stránce.
 •  Napiště dvě teaserové věty bez spoilerů.
 • Sdílejte název knihy a autora.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This18. října 2015

neděle, října 18, 2015
18 komentářů štítky

Dlouho se tu neobjevil žádný TAG, a když jsem u Adelle na blogu našla Seriálový TAG, věděla jsem, že si ho zkrátka musím vyplnit. Kdo jiný by to měl udělat, než naprostý seriálový závislák, že? :D


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This17. října 2015

sobota, října 17, 2015
6 komentářů štítky
zdroj
Název: The Mentalist (Mentalista)
Země původu: USA
Roky vysílání: 2008 - 2015
Domovská stanice: CBS
Tvůrce: Bruno Heller
Žánr: Drama

Hlavní obsazení: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt), Rockmond Dunbar (Dennis Abbott), Emily Swallow (Kim Fischer), Joe Adler (Jason Wylie)

Popis: Patrick Jane (Simon Baker) je detektiv a nezávislý konzultant spolupracující s Kalifornským úřadem pro vyšetřování (CBI). Patrick měl dříve vlastní televizní show, kde diváky přesvědčoval o svých paranormálních schopnostech. Pak ho ale policie vyzvala, aby těchto schopností využil při hledání masového vraha, který po sobě zanechává krvavého smajlíka a říká si Red John. Patrick souhlasí a k policejnímu týmu se přidává. Všimne si ho ovšem sám Red John a zavraždí jeho ženu a dítě. Patrick se vzdává svého dosavadního života a přidává se k vyšetřovacímu týmu na trvalo. Doufá, že během vyšetřování ostatních vražd se mu podaří najít i Red Johna... (zdroj: serialzone)

Co na to já?
zdroj
Mentalistu určitě všichni znáte, ale bezpochyby jste ho ne každý viděl, což byste ovšem podle mě měli určitě napravit :) Já byla s Mentalistou od úplného začátku a po všechny ty roky jsem u něj zůstala. Nesmírně mě bavil a postava Patricka Janea je zkrátka bezkonkurenční. Je sice pravda, že postupem času kvalita seriálu pomalu upadala a na konci už to ani zdaleka nebylo tak dobré jako na začátku, ale pořád to bylo skvělé, jinak bych koukat přestala. S těmito postavami jsem byla opravdu dlouho, nasmála jsem se s nimi, pobrečela si a samozřejmě jsem i nesmírně trpěla při tom neskutečně pomalu se vyvíjejícím vztahu mezi Teresou a Patrickem. Člověk jim fandí od úplně první epizody a oni se dají dohromady až šest let poté. No to je zkrátka na zabití! Ale jako správný fanoušek jsem vytrvala a finální epizodu i lehce obrečela. Mentalista rozhodně patří k mým srdcovkám a určitě tam i zůstane.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This16. října 2015

pátek, října 16, 2015
6 komentářů štítky

Další kniha z mého nekonečného seznamu, kterou bych si moc ráda přečetla a pokud možno i vlastnila. Která to je?


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This15. října 2015

čtvrtek, října 15, 2015
4 komentáře štítky
Jsem tu s dalším článkem do rubriky Top 5. Tentokrát jsem si zvolila pořadí těch největších sympaťaků pánského pohlaví z knih. Spoustu z vás asi můj výběr překvapí, ale rozhodla jsem se tuto topku pojmout trochu jinak. U nejoblíbenějších mužských postav jsem zkrátka vybírala ty kluky, které miluju, i když jsou někdy na zabití. Tady jsem ale vybírala taková ta zlatíčka, co jsou tak sympatická a roztomilá, že si je snad musí oblíbit každý. Dost často nacházím ty největší sympaťáky mezi vedlejšími postavami.


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This14. října 2015

Název: Než jsme se poznali
Žánr: Thriller
Počet stran: 352
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Beta

Anotace: Hannah se nikdy nechtěla citově vázat, ale pak potkala Marka, dokonalého muže, se kterým závazky najednou nevypadaly tak děsivě. Následovala svatba a osm měsíců pohádkového soužití… po kterých se Mark najednou nevrátil ze služební cesty. Hannah, která se kvůli němu vzdala úspěšné kariéry, začíná pátrat a z minulosti se vynořují nečekaná tajemství. Spletla se, když si myslela, že o člověku, s nímž se rozhodla strávit život, ví všechno. Musí se ptát, jaký Mark vlastně byl, než se poznali… 
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This13. října 2015

úterý, října 13, 2015
6 komentářů štítky

Úterní meme, které pořádá Should Be Reading. O co se jedná?

 • Vezměte knihu, kterou momentálně čtete.
 • Otevřete ji na libovolné stránce.
 •  Napiště dvě teaserové věty bez spoilerů.
 • Sdílejte název knihy a autora.


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This12. října 2015

pondělí, října 12, 2015
6 komentářů štítky

Minulý CooBoo read-a-thon, který pořádaly holky na MaKa, mi nevyšel, takže jsem se rozhodla, že tentokrát ho zvládnu, i kdybych se měla rozkrájet :) Zvlášť když vychází na takový pěkný čas: státní svátek, podzimní prázdniny a víkend :)

Koná se od 26. 10. do 1. 11. První dva dny jsem sice normálně ve škole, ale alespoň po večerech budu číst a pokusím se to dohnat v následujících dnech. Mám doma poměrně hodně nepřečtených knih od CooBoo, což nechápu, protože jejich knihy opravdu miluju, takže je fajn, že s nimi budu moct konečně pohnout.

Takže, co jsem si dala za úkol zvládnout? ;)

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This11. října 2015

Název: Spirit Animals: Pokrevní pouto
Žánr: Fantasy, Pro děti
Díl: Spirit Animals #3
Počet stran: 208
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Fragment

Anotace: Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan patří k hrstce vyvolených, kteří ho mají. S tímto výjimečným poutem získali nadlidské schopnosti, ale i velkou zodpovědnost.
Roky, kdy v Erdasu vládla rovnováha, jsou minulostí. Dobyvatelé se snaží Erdas zničit. Rozpoutali válku a obsazují celá města a země – a s nimi i Mej-linin domov. Dívka už nechce jen čekat a cvičit se v boji, a tak se společně se svým spirituálním zvířetem, pandou
Dží, vydává na území sužované válkou. Přátelé jí budou na blízku – ale nejen oni. Nepřítel totiž číhá všude…

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This10. října 2015

sobota, října 10, 2015
6 komentářů štítky
zdroj
Název: Smallville
Země původu: USA / Kanada
Roky vysílání: 2001 - 2011
Domovská stanice: The CW
Tvůrce: Alfred Gough, Miles Millar
Žánr: Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller

Hlavní obsazení: Tom Welling (Clark Kent), Michael Rosenbaum (Lex Luthor), Allison Mack (Chloe Sullivan), Kristin Kreuk (Lana Lang), Erica Durance (Lois Lane), Justin Hartley (Oliver Queen / Green Arrow), Sam Jones III (Pete Ross), John Schneider (Jonathan Kent), Annette O´Toole (Martha Kent), John Glover (Lionel Luthor), Cassidy Freeman (Tess Mercer)

Popis: Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. (zdroj: serialzone)

Co na to já?
zdroj
Smallville je v mém případě takový speciální případ. Před tou spoustou let, kdy se u nás v televizi vysílal poprvé a já byla ještě malá, jsem ho v televizi občas chytila a moc se mi líbil. Asi před dvěma lety jsem si na něj vzpomněla a řekla si, že bych ho mohla zkouknout celý. Tak jsem si ho na internetu našla online a pustila se do něj. Bohužel mě čekalo pořádné zklamání. Vydržela jsem asi polovinu první série a pak to vzdala, protože mě to vůbec, ale vůbec nebavilo. Potom jsem ale na youtube našla nějaká fanouškovská videa a scény v nich se mi opravdu hodně líbily, až jsem se rozhodla, že dám Smallville druhou šanci. Tentokrát jsem tu první sérii vydržela a pokračovala dál. Až do třetí série jsem se poměrně nudila, nebyl to ten super seriál, jaký jsem si pamatovala z dětství, ale jakmile přišla čtvrtá série a na scéně se objevila postava Lois, zajásala jsem nadšením, protože v tu chvíli mě to začalo pořádně bavit. Lois celý seriál tak krásně oživila a byla tak perfektní a vtipnou postavou (jistý podíl na tom bude mít i to, že jsem nemohla vystát postavu Lany), až změnila můj celkový pohled. No a když se k seriálu nakonec přidal i Oliver Queen? Nadšením jsem přímo vybuchla. Takže v konečném výsledku vám Smallville doporučuju, ale budete muset přetrpět první tři série, které vás možná nebudou bavit, ale potom je to až do konečné desáté série skvělá jízda!

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This9. října 2015

pátek, října 09, 2015
6 komentářů štítky

Další kniha z mého nekonečného seznamu, kterou bych si moc ráda přečetla a pokud možno i vlastnila. Která to je?

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This8. října 2015

čtvrtek, října 08, 2015
16 komentářů štítky

 Včera jsem si byla vyzvednout v zásilkovně veliký balíček, na který jsem čekala měsíc, protože se čekalo na dvě knihy, které nebyly na skladě. Ale dočkala jsem se! :)

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This6. října 2015

úterý, října 06, 2015
2 komentáře štítky

Úterní meme, které pořádá Should Be Reading. O co se jedná?

 • Vezměte knihu, kterou momentálně čtete.
 • Otevřete ji na libovolné stránce.
 • Napiště dvě teaserové věty bez spoilerů.
 • Sdílejte název knihy a autora.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This4. října 2015

neděle, října 04, 2015
14 komentářů štítky

Mám tu nová balíček. Tentokrát od nakladatelství Fragment. Zajímalo by mě, jak všechny ty recenzáky stihnu přečíst :D

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This3. října 2015

sobota, října 03, 2015
6 komentářů štítky
zdroj
Název: Outlander (Cizinka)
Země původu: USA
Roky vysílání: 2014 - ????
Domovská stanice: Starz
Tvůrce: Ronald D. Moore, Diana Gabaldon
Žánr: Romantický, Fantasy, Historický, Dobrodružný

Hlavní obsazení: Caitriona Balfe (Claire Randall), Sam Heughan (Jamie Fraser), Tobias Menzies (Frank / Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Bill Paterson (Ned Gowen), Lotte Verbeek (Geillis Duncan), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Laura Donnelly (Jenny Fraser Murray), Grant O\'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Anghus Mhor)


Popis: Seriál rozpíná žánry romance, sci-fi, historie a dobrodružství. Hlavní postavou je Claire Randall, vdaná zdravotní sestřička, která je z roku 1945 záhadně přenesena do minulosti, konkrétně do roku 1743. Dostane se tak do neznámého světa, kde musí bojovat o svůj život. Claire je donucena vdát se za Jamieho Frasera, statného a romantického mladého skotského válečníka. Srdce Claire je tak rozděleno mezi dva muže ve dvou nesmiřitelných životech. (zdroj: serialzone)

Co na to já?
zdroj
Doufám, že jste o seriálu Outlander už přinejmenším slyšeli, a pokud ne, tak to koukejte urychleně napravit. Mě seriál nalákal už pilotem a od té doby jsem hltala jeden díl za druhým a trpěla při několikaměsíční pauze přibližně uprostřed série. Claire, žena, která se ze své doby přemístila asi o dvě stě let do minulosti, je neskutečně silná postava s perfektním charakterem. Dlouho jsem si takhle moc neoblíbila žádnou ženskou postavu. A o úžasném Samu Heughanovi, který hraje Jamieho Frasera, ani nemluvě. Do toho jsem se zamilovala okamžitě a navíc je čím dál úžasnější. Nemůžu se dočkat příštího roku a příjezdu druhé série, na kterou jsem opravdu hodně zvědavá, protože tento příběh toho má ještě hodně co nabídnout. Určitě jste i zaznamenali, že nakladatelství Omega akorát vydalo knihu Cizinka, podle které je seriál natočen, a mají v plánu vydat i všechny další díly. Já vám můžu jedině doporučit obojí - seriál se mi sice líbí o něco víc, ale knížka rozhodně taky stojí za to.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This2. října 2015

pátek, října 02, 2015
12 komentářů štítky

Včera jsem se dočkala dvou balíčků. Jeden na mě čekal doma, když jsem přišla ze školy, pro druhý jsem si musela na poštu - snad poprvé jsem tam nestála frontu, takže děkuju, pane bože! Kdybych tam musela tvrdnout půl hodiny jako obvykle, asi bych začala křičet, protože včerejšek byl pro mě opravdu náročný.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This1. října 2015

čtvrtek, října 01, 2015
10 komentářů štítky
zdroj: readingicon.com
Září už je u konce a já vám přináším své nové přírůstky do knihovny. Jako obvykle z nich mám nesmírnou radost a neustále se na ně dívám, abych se ujistila, že jsou ty zlatíčka teď vážně moje. Zajímá vás, co je u mě nového?

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This