24. července 2017

Název: Řád zlomených křídel
Žánr: Fantasy, Dystopie
Díl: Dominium Padlých andělů #1
Počet stran: 424
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Host

Anotace: 
Paříž se zotavuje z Velké války Řádů. Její ulice lemují strašidelné ruiny, z katedrály Notre-Dame zbyly jen ohořelé zdi a Seina zčernala popelem a sutí. Mezi troskami přesto dál pokračuje život. Zoufalé gangy bojují v ulicích o přežití, zatímco Řády nadále soupeří o nadvládu nad městem. Ve Stříbrostínu, kdysi nejmocnějším pařížském Řádu, panuje zmatek. Jeho magie slábne, zakladatel Jitřenec před desítkami let zmizel a ve stříbrostínském sídle se náhle zjevilo cosi nevítaného, cosi temného a mocného, stíny, které zabíjejí… Své síly musí spojit tři naprosto rozdílní hrdinové: mladičká, ale mocná dívka z rodu Padlých andělů, alchymistka bojující se zničující závislostí a rozhněvaný mladý muž ovládající kouzla Dálného východu. Přinesou Stříbrostínu spásu, nebo se stanou strůjci jeho posledního, nevratného pádu?


Recenze napsána pro knihkupectví Fantasya, kde si ji taky můžete přečíst.


Úryvek:
Ale pokud to skutečně byl on, pokud se skutečně nějakým záhadným způsobem, kterému nerozuměla, navrátil k životu – proč si ji nepamatoval? Mohl za to Asmodeus? Určitě si musel uvědomovat, že mladý „Padlý, jehož zachránil, patřil mezi loajalisty, kteří se před dvaceti lety postavili proti jeho převratu.
Určitě –
Byla ponořená do svých myšlenek a chvíli jí trvalo si uvědomit, že tam, kde předtím zanechala ostatní, teď není po nikom ani stopy.
Nejprve se příliš neznepokojovala; byli dospělí a trh byl tím nejbezpečnějším místem, jaké v Paříži mohlo být. Ledabyle se po nich mezi pestrobarevnými stánky poohlédla, s vědomím, že pokud je nenajde, jistě se setkají v Řádu.
Výkřik – úděs a utrpení, které jí zaplavilo mysl – ne, nikoli jí, někdo jiný připoutaný k Řádu Stříbrostínu se nacházel ve smrtelném nebezpečí.
Rozběhla se, ale ještě než udělala první krok, věděla, že dorazí příliš pozdě.Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This4 komentáře:

 1. Na sérii jsem se ani nechystala, takže mi nízké hodnocení nevadí. Ale stejně mě trochu překvapilo :o

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě taky, ale když sleduju ty další recenze, tak se nízké hodnocení hodně opakuje. Tahle série očividně českým čtenářům vůbec nesedla. :(

   Vymazat
 2. Já o téhle sérii nevěděla, ale musím se přiznat, že jsem vždycky knížky z Hosta považovala za.. záruku kvality? Trochu by mě tedy mrzelo, kdyby tahle série fakt byla špatná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Normálně bych se tě snažila uklidnit, že to může být jen a pouze můj názor, který se nemusí opakovat, ale když se podíváš na hodnocení knihy třeba na Databázi knih nebo na jiné recenze, tak se to nízké hodnocení opravdu hodně opakuje. Ale i tak je tu určitě šance, že se ti bude série líbit. :)

   Vymazat

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)