8. srpna 2017

úterý, srpna 08, 2017
14 komentářů štítky
Knižní shrnutí jsem si čmajzla u Knižního světa.

Červenec je u konce a já jsem tu s dalším Knižním shrnutím, kde pěkně shrnu, jaké knihy jsem to vlastně v posledním měsíci přečetla a jak si u mě jednotlivé knihy stály. Tak pojďme na to. :)

Počet přečtených knih: 9

Celkový počet přečtených stránek: 3176

Nejčtenější nakladatelství: Egmont, Laser-books


Autor měsíce: Stejně jako v minulém měsíci tuto kategorii vyhrává Marissa Meyer. Měsíční kroniky jsou opravdu něco úžasného!

Kniha měsíce: Bez přemýšlení říkám Winter od Marissy Meyer. Naprosto úžasný závěr!

Nejhorší kniha měsíce: Řád zlomených křídel, opět bez přemýšlení. Vypadalo to na skvělou knihu, ale opak je pravdou. Škoda, že jsem si ji pořídila dřív, než se na ni vyrojily recenze, jinak bych si nepořídila. :/

Mužská postava měsíce: Nejspíš Carswell Thorne z Měsíčních kronik, stejně jako v minulém měsíci.

Ženská postava měsíce: Další opakovačka z června - Scarlet Benoitová z Měsíčních kronik. Ta holka mi neskutečně sedla.

Záporák měsíce: No, musím říct, že v červenci mě žádný ze záporáků neuchvátil natolik, abych mu tuhle kategorii chtěla dát. Ale aby tu nezůstalo prázdno, vybírám toho keltského boha, jehož jméno si už nepamatuju, co v Prohnaném parádně znepříjemňoval život hlavnímu hrdinovi.

Pár měsíce: Cinder a Kai z Měsíčních kronik, konečně se dočkali svého happily ever after. :)

Překvapení měsíce: Hvězdy nad hlavou od Marissy Meyer. Kamarádka knížku četla chvíli přede mnou a byla z ní zklamaná, takže jsem se připravovala na to, že mě nebude moc bavit, ale to se nestalo. Já mám povídkové soubory prostě ráda, takže jsem byla opět nadšená.

Zklamání měsíce: Tentokrát mám na tenhle post těch adeptů víc. Nejhorší knihou pro mě byl určitěŘád zlomených křídel, ale než jsem se do knihy pustila, už jsem měla načtených pár recenzí, takže jsem předem počítala s tím, že mě to nemusí bavit. Proto nakonec vybírám Nejkrásnější. Měsíční kroniky zbožňuju, ale Levanin příběh mě nebavil. Ona pro mě není dostatečně atraktivní záporák, který by dokázal utáhnout příběh sám.

Nejhezčí obálka měsíce: Nesmírně těžké, protože ty obálky miluju všechny! Ale asi to pro všechny nečekaně vyhraje Proklatý. Ta obálka se mi z nějakého neznámého důvodu vkradla do srdce.

Nejhorší obálka měsíce: Stejný problém jako v předešlé kategorii, všechny ty obálky jsou nádherné! Ale nejmíň se mi líbí asi ta Hvězd nad hlavou.

Nejsympatičtější postava měsíce: Oberon z Kronik železného druida. Já toho mluvícího čokla miluju! :D

Nejotravnější postava měsíce: V podstatě celé osazenstvo z Řádu zlomených křídel, tam jsem nepřišla na chuť žádné postavě.Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This14 komentářů:

 1. Mě ta tvoje shrnutí fakt baví! Jinak, super výběr knih!

  OdpovědětVymazat
 2. Páni. Já přečtu devět tak možná za měsíce dva :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědavá, kolik toho přečtu za srpen, teď mám už druhý týden pořádný zásek a nečtu vůbec. :/

   Vymazat
 3. Tos mi připomněla, že bych se na Kroniky železného druida mohla zase podívat. :D Zrovna ty první tři díly mám i doma, ale četla jsem jen ten první. Který se mi tenkrát fakt moc líbil. Hádám, že od čtení dál mě odradilo to, jak se zpomalilo vydávání téhle série v češtině. A teď si říkám, jestli to ještě vůbec vychází?
  A Thorne je nejlepší! :D Zbožňuji jeho a Cress! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vychází, ale děsně jim to trvá, nechápu proč. :D Nakladatelství má v edičáku další dva díly.

   Vymazat
 4. Devět knih je skvělé, vidím, že u tebe vyhrávají na plné čáře Měsíční kroniky. Já zatím četla jen dva díly a taky jsem si je naprosto zamilovala. :))

  OdpovědětVymazat
 5. Prečítala si toho veľa, klobúk dolu. Nejkrásnější a Winter mám na zozname, určite či ich chcem prečítať. Zvyšné knihy poznám z recenzií, ale zatiaľ ma nejako veľmi nelákajú, ale možno raz siahnem aj po nich :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Wow, tos toho stihla poměrně dost přečíst..:) Já už si budu muset dát ten rereading Železného druida po třetí, protože sem znova přečetla první dva díly a už zase nevím která bije.. Ten můj zlozvyk skákat od jedné rozečtené knihy k druhé mě jednou zabije...
  Každopádně Řád zlomených křídel si z to read listu škrtám ;) :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu, to je můj každodenní problém. :D Občas je fakt těžký pamatovat si všechny knihy, co jsem přečetla. :D

   Vymazat
 7. Páni stihla jsi toho dost :D Já se chtěla pustit do Řádu zlomených křídel, ale teď teda vážně nevím... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě to vůbec nebavilo, ale za zkoušku nic nedáš, že. :D

   Vymazat

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)