11. března 2016

pátek, března 11, 2016
4 komentáře štítky
zdroj
Název: Sherlock
Země původu: Velká Británie
Roky vysílání: 2010 - ????
Domovská stanice: BBC
Tvůrci: Steven Moffat, Mark Gatiss 

Žánr: Drama, Krimi

Hlavní obsazení: Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes), Martin Freeman (Dr. John Watson), Rupert Graves (DI Lestrade), Una Stubbs (Mrs. Hudson), Mark Gatiss (Mycroft Holmes), Loo Brealey (Molly Hooper)

Popis: Sherlock Holmes je snad známý nám všem díky příběhům sira Arthura Conana Doyla. Ovšem tato britská série jej ukazuje ve zcela jiné době, konkrétně ve 21. století. Holmes je zde detektivním konzultantem místní policie, kde pomáhá řešit ty nejzapeklitější případy, na které jsou obyčejní vyšetřovatelé krátcí. Pomáhá mu při tom doktor John Watson, bývalý armádní lékař, kterému chybí vzrušení poznané ve válce. A i když mu někdy neskonale leze na nervy, tak spolu tvoří nerozlučné duo, které si získalo srdce mnohých fanoušků po celém světě. (zdroj: serialzone)

Co na to já?
zdroj
Musím se přiznat, že jsem si nikdy na příběhy Sherlocka Holmese nepotrpěla. Knihy ani jakékoliv jiné zpracování mě vůbec nebere, ale když přišel seriál od BBC, musela jsem to zkusit. Protože je to britská BBC, sakra! Oni mají ty nejlepší počiny. A samozřejmě jsem hrozně ráda, že jsem do toho šla. Protože tenhle Sherlock je naprosto dokonalý. Benedict je úžasný herec a ta role mu sedí jako p*del na hrnci. A Martin Freeman to samé, oba jsou opravdoví profíci. Ten seriál je fakt skvělý, tajemný a hlavně vtipný. Sherlock je sice pořádná osina v zadku, ale humorem vyloženě překypuje. Jediným mínusem seriálu je to, že jim natočit další řadu trvá vždycky tři roky, i když má každá řada jen tři epizody (které jsou ale mnohem delší než u normálních seriálů). Ale je to pochopitelné, oba hlavní protagonisté jsou především filmoví herci a momentálně jsou v Hollywoodu jedni z nejvytíženějších. Důležité je to, že Sherlocka milují stejně jako jejich fanoušky, a vždycky se snaží najít ve svých nadupaných rozvrzích nějaké to volno pro BBC.Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This4 komentáře:

 1. Konečně tu máš taky Sherlocka :) Je to jeden z mála seriálů, které jsem viděla několikrát :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já těch seriálů sleduju fakt strašně moc, takže neboj, určitě se tu objeví ještě něco, co budeš znát :D

   Vymazat
 2. Pro mě jako seriálového neznalce jsou tyto články užitečné!! :)
  Hned si jdu sehnat první díl :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že ti můžu takhle dávat tipy :) Sherlock za zkouknutí určitě stojí.

   Vymazat

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)