4. března 2016

Název: Půlnoční výprodej
Žánr: Urban fantasy
Díl: InCryptid #2
Počet stran: 240
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Fantom Print

Anotace: Rodina Priceových se po celé generace věnuje zkoumání monster z celého světa a snaží se je chránit před lidmi – a lidi před nimi. Verity Priceová je od narození vedená k práci kryptozooložky, ačkoli by raději tančila tango, než se zaplétala s démony. Když ji její práce s komunitou kryptidů zavála na Manhattan, myslela si, že jí konečně nic nebude bránit v účasti na prestižních tanečních soutěžích. Jenže ono to dopadlo trochu jinak… Nyní, když Verity vyřešila problém hadího kultu, který zabíjel panny z celého Manhattanu, je připravena vrhnout se po hlavě do společenského tance. Ovšem jen do chvíle, než ji Dominic De Luca – její chvíli přítel, chvíli expřítel a také člen Úmluvy svatého Jiří, zaměřené na lov monster – informuje, že Úmluva je na cestě na Manhattan. Lidé z Úmluvy si chtějí ověřit, že je vše připraveno na čistku, jež má město zbavit kryptidů. V sázce jsou všichni a všechno, co Verity miluje, a tak rozhodně nehodlá čekat se založenýma rukama. Spojenectví projde tvrdou zkouškou, spojenci upadnou v pochybnost, přijdou ztráty na životech a mluvící myši ve Veritině bytě to všechno zvěční jako Písmo svaté – pokud ovšem zůstane kámen na kameni, až bude po všem. Je tu půlnoční výprodej a se slevou si dnes můžete zakoupit zradu, faleš… a masakr.


Recenze napsána pro ČBDB, kde si ji taky můžete přečíst.


Úryvek:
Strejda Mike to vzal na třetí zazvonění. „Kde jsi?“
„Ahoj, mami. Vyzvedla jsem ten film, který jsi chtěla.“ V překladu: možná mě sledují, jsem momentálně ve stanici vlaku. Kdybych byla na ulici, vyzvedávala bych věci z čistírny; kdyby na zastávce autobusu, tak bych byla na nákupu. Byly to jednoduché šifry, ale pro naše účely fungovaly víc než dobře.
„Kurva. Máš s sebou Sarah?“
„Jo, to zní dobře.“
„Prozradila se?“
„To nejspíš jo.“
Kurva.“ Tentokrát to sprosté slovo zaznělo daleko procítěněji. „Co můžu udělat?“
„Už jsi dneska koukala do schránky? Čekám balíček.“
„Jistě. Vydrž na telefonu.“ Slyšela jsem tiché klepnutí, jak Mike odložil telefon, následované stejně tichým, ale daleko hrozivějším cvaknutím, jak končík kuše zapadl na místo.Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This10 komentářů:

 1. Tentokrát recenzi číst nebudu, protože se teprve chystám na první díl. Mám ho v plánu během tohoto měsíce, tak snad to dopadne :D

  OdpovědětVymazat
 2. O téhle knize/sérii jsem vůbec neslyšela. Soudě podle recenze a anotace v kombinaci s obálkou vypadá lákavě :)
  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
 3. Tahle série mě zatím moc nezaujala :). Ale kdo ví :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak pokud nemáš ráda urban fantasy, tak tě asi bavit nebude :)

   Vymazat
 4. Já si tuhle sérii zamilovala, skvělá urbanka! :) Už aby byl další díl :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, moc dobrá :) Já na urban fantasy normálně moc nejsem, ale najdou se výjimky, co se mi líbí, a tohle je rozhodně jedna z nich :)

   Vymazat
  2. To já urbanky miluju a tahle mě fakt příjemně překvapila :) Mám taková překvapení ráda :D

   Vymazat
  3. Já vím :D Nechápu, proč zrovna mě tenhle žánr neuchvátil, ale vím, že ty ho miluješ :D Ale tahle série je fakt boží.

   Vymazat

Máš-li něco na srdci či na jazyku, střílej. Za každý komentář budu vděčná, beru i kritiku ;)