31. ledna 2017

Název: Marťan
Autor: Andy Weir
Žánr: Sci-fi
Počet stran: 344
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Knižní klub

Anotace: Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi… Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení…


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This30. ledna 2017

pondělí, ledna 30, 2017
4 komentáře štítky

 Další kniha z mého nekonečného seznamu, kterou bych si moc ráda přečetla a pokud možno i pořídila. Která to je? 

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This26. ledna 2017

Název: Čaroděj na severu
Autor: John Flanagan 
Žánr: Fantasy 
Díl: Hraničářův učeň #6
Počet stran: 312
Rok vydání: 2014 
Nakladatelství: Egmont 

Anotace: Willův výcvik u Halta skončil, ale jeho dobrodružství pokračují dál. Nyní však už bude nosit stříbrný dubový list. Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This23. ledna 2017

pondělí, ledna 23, 2017
8 komentářů štítky
Výsledek obrázku pro učení na zkoušky

Opět jsem si říkala, že se tu nějakou chvíli neobjevil Tag, a když jsem u Knižní velryby narazila na jeden knižní, co se váže ke zkouškovému období, které u mě momentálně probíhá (jo, vejška je zlo :D), okamžitě jsem se musela zúčastnit. (A když už jsme u toho, zítra mám jednu z posledních zkoušek, tak mi držte palce!)

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This21. ledna 2017

Název: Druhá stříbrná kniha snů
Autor: Kerstin Gier
Žánr: Fantasy, Young adult
Díl: Stříbrná kniha snů #2

Počet stran: 360
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? 
Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci…

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This19. ledna 2017

čtvrtek, ledna 19, 2017
29 komentářů štítky

Už dlouho jsem vám plánovala nafotit a ukázat svou knihovničku a po několika měsících jsem se k tomu konečně dokopala. Tady na první fotce ji tedy vidíte celou, na dalších fotografiích  ji mám pak ukázanou detailněji. Knihovnu jsem dostala k Vánocům v roce 2015 od rodičů, kteří ji zaplatili, a od strejdy, který ji jakožto truhlář vyrobil. Navrhla jsem si ji sama. Jedna, ta větší část, se táhne od podlahy až ke stropu a ta druhá, menší, stojí nad topením. V době, kdy jsem knihovnu dostala, jsem měla zaplněnou tak třetinu. Jak můžete vidět, teď už v ní skoro nemám místo. Kam budu knihy dávat potom, opravdu netuším, protože na další knihovnu už v pokoji prostor zkrátka nemám. :D

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This17. ledna 2017

úterý, ledna 17, 2017
8 komentářů štítky

Dnes přišla na řadu trilogie Božský od autorské dvojice Christina Lauren. Já rozhodně nejsem fanynkou erotických románů, všechny, co jsem zatím přečetla, se mi silně nelíbily a nebavily mě, takže se jim dneska už úplně vyhýbám. Jediná výjimka, která se u mě v tomto žánru objevila, je Božský bastard. Tahle kniha se mi hodně líbila a už jsem ji četla dvakrát. Nevím, co je na ní jiného, že mi na rozdíl od ostatních "ženských románů" sedla, ale něco tam být musí. Právě proto jsem se nakonec rozhodla, že si pořídím domů celou sérii. Jak ale můžete vidět na mém hodnocení, další díly pro mě měly sestupnou tendenci. Božský cizinec byl ještě docela fajn, ale Božský hráč jedna velká hrůza. Takže zatímco k prvnímu dílu se občas vracím, ty další dva už nejspíš nikdy neotevřu. (A ano, vím, že loni vyšel ještě čtvrtý díl, ale ten vyšel až několik let po tom třetím, u kterého bylo oznámeno, že jde o zakončení, takže tu čtyřku zkrátka ignoruju. Dělám, že neexistuje, protože původně opravdu existovat neměla. A jsem si poměrně jistá, že by pro mě byla ještě horší než ta trojka. Autorky by měly poznat, kdy je nejlepší přestat...)

1) Božský bastard - 2013 - přečteno a hodnoceno 4 hvězdičkami
2) Božský cizinec - 2014 - přečteno a hodnoceno 3 hvězdičkami
3) Božský hráč - 2014 - přečteno a hodnoceno 2 hvězdičkami
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This16. ledna 2017

pondělí, ledna 16, 2017
14 komentářů štítky

 Další kniha z mého nekonečného seznamu, kterou bych si moc ráda přečetla a pokud možno i pořídila. Která to je? 

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This15. ledna 2017

Název: Slepí ptáci
Žánr: Thriller
Díl: Beatrice Kaspary #2
Počet stran: 360
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Knižní klub

Anotace: Dva mrtví v salcburském kempu. Ona uškrcená, on zastřelený. Že by čin zhrzeného milence? Zdá se ale, že ti dva neměli vzájemné kontakty. Nebo je první dojem mylný? Salcburské duo vyšetřovatelů Beatrice Kasparyová a Florin Wenninger sleduje stopy, které mrtví zanechali na internetu. Najde je na facebooku, kde oba byli členy skupiny, kde se publikují básně plné temných poselství o strachu a smrti. A pak zemře další z milovnic poezie… 

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This13. ledna 2017

Název: Mechanická princezna
Žánr: Fantasy
Díl: Pekelné stroje #3
Počet stran: 432
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Yoli

Anotace: Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This12. ledna 2017

čtvrtek, ledna 12, 2017
6 komentářů štítky
zdroj
Název: Eyewitness 
Země původu: USA 
Roky vysílání: 2016
Domovská stanice: USA Network 
Tvůrce: Adi Hasak 
Žánr: Krimi, Drama, Thriller
 
Hlavní obsazení: Tyler Young (Philip Shea), James Paxton (Lukas Waldenbeck), Julianne Nicholson (Helen Torrance), Gil Bellows (Gabe Caldwell), Warren Christie (Ryan Kane), Tattiawna Jones (Camilla Davis), Aidan Devine (Bo Waldenbeck), Amanda Brugel (Sita Petronelli), Matt Murray (Tony)

Popis: Dva patnáctiletí kluci se tajně sejdou v lese, kde jsou ale svědky ohavného krvavého zločinu. Jen o vlásek uniknou jisté smrti. Protože chtějí svůj vztah utajit a protože mají strach z násilníka, nikomu neřeknou, co viděli. Jenže to, co viděli, už ze své paměti nedostanou a jak brzy zjistí, být svědkem tak strašné události změní vše a navždy. (zdroj: serialzone)


Co na to já?
zdroj
Na tento seriál mě upozornila kamarádka, protože ví, že mám ráda příběhy s LGBT tématikou (ať už v knize, seriálu nebo filmu). Tento seriál je vlastně thriller o dvou chlapcích, kteří se stanou svědky vraždy, ale protože nechtějí, aby se o jejich vztahu někdo dozvěděl, rozhodnou se o tom pomlčet. Když se ale na scéně objeví vrah, který se o svědcích dozví a je rozhodnutý je najít a navždy umlčet, začne jít opravdu do tuhého... Eyewitness rozhodně není nic extra, u čeho bych měla potřebu se na to podívat někdy znovu, ale líbilo se mi to. Není to nic náročného, vlastně je to docela předvídatelné, ale i tak jsem si to užila. Za sebe doporučuju jako takový pěkný odpočinkový seriál. Má jen deset epizod, což máte zhlédnuté rychle, a příběh je uzavřený, takže nemusíte několik měsíců čekat na pokračování. Podle mě ideální.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This11. ledna 2017

Název: Magie změny
Autor: Ilona Andrews
Žánr: Urban fantasy
Díl: Kate Daniels #8
Počet stran: 304
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Fantom Print

Anotace: Kate Danielsová a její druh Curran Lennart, bývalý Pán šelem, před časem odešli ze Smečky, a teď si zvykají na velmi odlišný styl života. I když jsou nadšení, že unikli vnitřním rozbrojům kožoměnců, vědí, že oddělit se od nich úplně zabere ještě nějaký čas. Když ale zjistí, že se jejich přítel Eduardo pohřešuje, začnou okamžitě vyšetřovat jeho zmizení. Jak se dostávají stále hlouběji do záležitostí žoldáků, zjišťují, že se Cech proměnil v peklo na zemi a že Eduardovy poslední zakázky byly mezi sebou propojené tím nejzlověstnějším způsobem. Povstal prastarý nepřítel, a jedině Curran a Kate ho dokáží zastavit – než jejich město kousek po kousku rozboří.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This10. ledna 2017

úterý, ledna 10, 2017
14 komentářů štítky

Omalovánky jsem vždycky milovala, ale zatímco spousta blogerů si vymalovává už nějaký ten čas i teď v dospělosti (nebo "skorodospělosti"), já po pastelkách už od dětství nesáhla. To jsem se teď ale rozhodla změnit. Přišla vysoká škola a moje nervy zkrátka potřebují občas obalit. Pro dnešek jsem proto sáhla po omalovánkách Alenka v Říši divů, které si v případě zájmu můžete pořídit u společnosti Presco Group, a zklidnila si nervíky na pár obrázcích.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This9. ledna 2017

Název: Čtvrtý hrob pod nohama
Žánr: Urban fantasy
Díl: Charley Davidson #4
Počet stran: 376
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Beta

Anotace: Být Smrtkou je někdy vážně otrava. A protože se vyšetřovatelce Charley Davidsonové její poslední případ pořádně zamotal, vzala si volno, aby se mohla naplno věnovat sebelítosti. Když jí ale na dveře zaklepe žena, která je přesvědčená, že se ji někdo snaží zabít, musí Charley znovu vyrazit do boje... nebo se aspoň obléknout a učesat. Horší je, že sexy syn Satanův, Reyes Farrow, zmizel z Charleyina života, ale Charley není schopna na něho zapomenout.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This8. ledna 2017

neděle, ledna 08, 2017
10 komentářů štítky

Dnes přišla na řadu trilogie Šepotání s jednou doplňkovou knihou plnou povídek. Toto je série s těmi nejkrásnějšími obálkami, co jsem kdy viděla! Už jsem sice od pár lidí slyšela, že se jim vůbec nelíbí, ale já to absolutně nechápu. Pro mě jsou ty obálky naprosto bezkonkurenční! Co se příběhu týče, ten jsem si taky moc oblíbila, ale u něj na rozdíl od obálek chápu lidi, které knihy neuchvátily. Je to opravdu hodně zmatený a komplikovaný příběh, který ne každému sedne, ale já jsem si se sérií naštěstí sedla bez problému. Hlavně poslední povídkový díl Běsnění mě dostal vyloženě do kolen a i já, žádná cíťa, jsem se u knihy rozbrečela. Úžasný závěr!

1) Šepotání - 2015 - přečteno a hodnoceno 4 hvězdičkami
2) Divotání - 2015 - přečteno a hodnoceno 4 hvězdičkami
3) Zrcadlení - 2016 - přečteno a hodnoceno 4 hvězdičkami
4) Běsnění - 2016 - přečteno a hodnoceno 5 hvězdičkami
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This7. ledna 2017

Název: Kdo je kdo ve světě stínů
Žánr: Fantasy, Young adult
Počet stran: 206
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Slovart

Anotace: Tato nádherná kniha, doprovázená kolekcí kreseb Cassandry Jeanové, inspirovaných viktoriánskou květomluvou, představuje postavy ze sérií Nástroje smrti, Pekelné stroje, Akademie lovců stínů, Temné lsti a dalších. Jednotlivé portréty doprovázejí vybrané poznámky a dosud neznámé podrobnosti o postavách. Nepostradatelná součást knihovny každého fanouška Cassandry Clareové.

 

Recenze napsána pro ČBDB, kde si ji taky můžete přečíst.


Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This6. ledna 2017

Název: Výkupné za Eraka
Autor: John Flanagan 
Žánr: Fantasy 
Díl: Hraničářův učeň #5
Počet stran: 436
Rok vydání: 2014 
Nakladatelství: Egmont 

Anotace: Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrátí o pomoc do Araluenu a Halt a Will se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a přivezou za Eraka výkupné. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu, a tak princezna Kasandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana. Ale dostane se naše šestice statečných přes poušt’, kterou obývají znesvářené kmeny a kde jí na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This5. ledna 2017

čtvrtek, ledna 05, 2017
6 komentářů štítky

 Další kniha z mého nekonečného seznamu, kterou bych si moc ráda přečetla a pokud možno i pořídila. Která to je? 

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This4. ledna 2017

Název: Pasažérka
Žánr: Fantasy, Young adult
Díl: Pasažérka #1
Počet stran: 408
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: Ztratila vše, co znala a milovala… Etta se proto vydává do neznámé země, kde se seznámí s Nicholasem, který uniká z dosahu mocného rodu v Koloniích. Navíc jí začnou pronásledovat agenti usilující o její život. Etta tak zjistí, že zdědila zvláštní schopnosti, o kterých nikdy neslyšela. Aby ochránila své tajemství i svůj život, bude muset cestovat nejen mnoho mil od domova, ale i do minulosti… Nepřátelské rody se ale nevzdávají a chtějí její moc!

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This3. ledna 2017

úterý, ledna 03, 2017
6 komentářů štítky
zdroj: readingicon.com
Prosinec skončil a já vám přináším své nové přírůstky do knihovny. Jako obvykle z nich mám nesmírnou radost. Zajímá vás, co je u mě nového?

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This2. ledna 2017

pondělí, ledna 02, 2017
2 komentáře štítky

Prosinec je za námi a já jsem tu s dalším článkem do parádního projektu Call-it-what-you-want (původně pracovní název, který mu už ovšem zůstal :D), ve kterém musím přiřadit jakoukoliv GIFku znázorňující mou reakci při čtení nebo po dočtení knih, jaké jsem v uplynulém měsíci přečetla. Projekt má na svědomí Emily L. Knižního koutku.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This1. ledna 2017

neděle, ledna 01, 2017
14 komentářů štítky
Knižní shrnutí jsem si čmajzla u Knižního světa.

Prosinec je u konce a já jsem tu s dalším Knižním shrnutím, kde pěkně shrnu, jaké knihy jsem to vlastně v posledním měsíci přečetla a jak si u mě jednotlivé knihy stály. V prosinci jsem měla ve škole zápočty, takže jsem v první polovině měsíce nepřečetla ani prd, ale během vánočních prázdnin jsem se do toho pěkně obula a vynahradila si to.

Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This